You are currently viewing WPUŚCILI NAS DO SZATNI! | Kulisy Piast Gliwice U17 – Ruch Chorzów U17 6-0 (3-0)  13|11|2021

WPUŚCILI NAS DO SZATNI! | Kulisy Piast Gliwice U17 – Ruch Chorzów U17 6-0 (3-0) 13|11|2021

Juniorzy młodsi Piasta z przytupem zakończyli rundę jesienną w 2. lidze wojewódzkiej. W ostatnim meczu pokonali rówieśników Ruchu Chorzów aż 6-0 i po półrocznej przerwie powrócili do 1. ligi. Drużynę Arkadiusza Mrochena czekają teraz przygotowania i seria sparingów, by na wiosnę móc rywalizować z jeszcze lepszymi rywalami już na wyższym szczeblu rozgrywkowym

Spotkanie w skrócie
– Już w pierwszej minucie groźne dośrodkowanie mogło przynieść bramkę Piastowi, a bliski pokonania własnego bramkarza był jeden z defensorów Ruchu. Niebiesko-Czerwoni ruszyli od początku bardziej zdecydowani i to poskutkowało prowadzeniem przed upływem 10. minuty meczu. Ponownie dogranie z prawej strony otworzyło szansę do strzelania gola. Skutecznie dołożył głowę Mateusz Lemza i otworzył wynik rywalizacji. Gra toczyła się pod dyktando gliwiczan, którzy poszli po drugiego gola. Było to trafienie niezwykłej urody. Mocny strzał z dystansu Korneliusza Wiatra był tak precyzyjny, że bramkarz Niebieskich jedynie odprowadził piłkę wzrokiem. Gospodarze prowadzeni podpowiedziami trenera Arkadiusza Mrochena z ławki regulowali natężenie ataków. Pożywieni przykładem drugiej bramki uderzeń z dalszej odległości spróbowali w pierwszej części Patryk Starobrat oraz Jan Ziółkowski, lecz w tych sytuacjach bramkarz chorzowian wychodził obronną rękawicą. Na cztery minuty przed przerwą prowadzenie wynosiło już 3-0. Piłkę idealnie pod poprzeczkę zmieścił strzelec drugiej bramki, czym skompletował dublet. Przewaga Piasta była niekwestionowana. Gliwiczanie przeważali w każdym piłkarskiego rzemiosła i z uśmiechami na twarzy mogli zejść do szatni.
– Po wznowieniu gry przebieg rywalizacji nie uległ zmianie, a Niebiesko-Czerwoni w nieco ponad dziesięć minut podwoili swój stan posiadania i przed upływem godziny prowadzili z Ruchem Chorzów już 6-0. Przewaga gliwiczan mogła być jeszcze bardziej okazała. Gospodarze zawodów trafili również w słupek, kilkukrotnie piłka nieznacznie mijała światło bramki. To dowodziło tego jak wiele okazji podbramkowych potrafili wypracować sobie podopieczni Arkadiusza Mrochena w sobotnim spotkaniu. Po strzeleniu szóstego gola zawodnicy Piasta oddali nieco pola rywalom, ale i to nie przełożyło się na liczbę strzałów chorzowian. W 75. minucie fantastyczną interwencją popisał się Dominik Janicki, który sięgnął piłkę zmierzającą w okienko swojej bramki. Ruch miał rzut rożny, po którym znów golkiper Piasta dobrze się zachował. Niebiesko-Czerwonym zależało, by w kończącym rundę meczu zachować czyste konto i i postawiony sobie cel zrealizowali na szóstkę. Po końcowym gwizdku piłkarze mogli odśpiewać piosenkę zwycięstwa i celebrować okrzykami radości powrót do pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów młodszych.

_________________________
Piast Gliwice – Ruch Chorzów 6-0 (3-0)
1-0 – Lemza, 9 min.
2-0 – Wiatr, 16 min.
3-0 – Wiatr, 41 min.
4-0 – Jurczyga, 50 min.
5-0 – Lemza, 56 min.
6-0 – Starobrat, 58 min.

Komentarz trenera:
– Wszystkie przedmeczowe założenia były realizowane w bardzo dużym stopniu w trakcie tego meczu. Mieliśmy w spotkaniu kilka fragmentów bardzo udanych, które my jako sztab szkoleniowy chcemy oglądać. Na pewno jest to dobra nauka i rozwój naszych zawodników, co na pewno będzie procentować w przyszłości – zaznaczył Arkadiusz Mrochen, trener juniorów młodszych Piasta Gliwice.

Piast: Janicki – Orlikowski, Bocianowski, Wollny, Szymczyk, Sokalla, Jurczyga, Ziółkowski, Starobrat, Lemza, Wiatr.
Zagrali również: Gapiński, Konieczny, Maziarz, Adamczyk, Habrat, Żak.

Ruch: Wróblewski – Gawsiniec, Kilinkowski, Imiolek, Wolski, Bąk, Szemiot Pi., Szemiot Pa., Michajłow, Szczepaniak, Sekuwa.
Zagrali również: Glonek, Nowak, Magusiak, Lenik, Walas.

SPONSOR STRATEGICZNY PIASTA – MIASTO GLIWICE

SUBSKRYBUJ I BĄDŹ ZAWSZE PIERWSZY —- http://bit.ly/1Wdo9mm
—————-
Podobało się? Obejrzyj nasze inne materiały! http://bit.ly/1NuotqJ

To oficjalny kanał YouTube Piasta Gliwice – czekają na Ciebie tutaj: najnowsze wywiady, kulisy z meczów, konferencje prasowe, relacje z treningów, dopingujący kibice i piękne kobiety na stadionie i inne ekskluzywne materiały z życia klubu.

—————-
Koniecznie zajrzyj także tutaj:

Najnowsze informacje – http://www.piast-gliwice.eu/
Społeczność – https://www.facebook.com/PiastGliwice/
Video – https://www.youtube.com/user/PiastGliwiceTV/
Twitter – https://twitter.com/piastgliwicesa
Najlepsze zdjęcia – https://www.instagram.com/piastgliwicesa/
Biznes – http://www.kb.piast-gliwice.eu/

—————-
Wciąż mało? Obejrzyj najpopularniejsze video Piasta Gliwice:

https://www.youtube.com/watch?v=U1pKoXPJIMs