You are currently viewing W środę sparing z drużyną „Sagana”

W środę sparing z drużyną „Sagana”

Reklama

nacho monsalve | AleMecz.pl

Czas na drugą grę kontrolną w nowym roku. W środę piłkarze ŁKS-u rozegrają sparing z drugoligową Pogonią Siedlce. Początek spotkania z drużyną trenera Marka Saganowskiego na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS o godz. 13.

Tylko cztery dni dzielą nas od rozpoczęcie zgrupowania w Side. Zanim łodzianie wylecą do Turcji, czeka ich jeszcze kilka jednostek treningowych oraz jeden mecz sparingowy, który rozegramy już jutro z Pogonią Siedlce. To właśnie po tej grze kontrolnej poznamy kadrę pierwszej drużyny na wspomniane zgrupowanie.

Nasz najbliższy sparingpartner zajmuje po rundzie jesiennej 12. miejsce w tabeli drugiej ligi z dwoma punktami przewagi na strefą spadkową i bilansem 6 zwycięstw, 4 remisów i 9 porażek. Trenerem drużyny z województwa mazowieckiego jest doskonale znany kibicom ŁKS-u Marek Saganowski, wychowanek naszego klubu, mistrz Polski z 1998 roku i były reprezentant Polski. Pod wodzą popularnego „Sagana” Pogoń jeszcze nie przegrała w lidze, bo odkąd szkoleniowiec ten objął funkcję pierwszego trenera pod koniec października, zespół z Siedlec wygrał dwa mecze (w tym z trzecią w tabeli Polonią Warszawa) i jeden zremisował (z liderem z Kołobrzegu).

Co ciekawe rok temu, na początku okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, formę ełkaesiaków też sprawdził zespół Marka Saganowskiego. Wtedy był to Motor Lublin, z którym łodzianie wygrali 2:1.

Mecz sparingowy lidera Fortuna 1 Ligi z Pogonią Siedlce rozpocznie się w środę 18 stycznia o godz. 13 na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej w Łodzi. Spotkanie będzie otwarte dla publiczności (wstęp wolny, wejście bramą od strony ulicy Minerskiej). Przedstawicieli mediów zainteresowanych uzyskaniem akredytacji na środowe zawody prosimy o wypełnienie wniosku w systemie Accredito.

Przypomnijmy, że w sobotę 21 stycznia ełkaesiacy wyruszą do Turcji, gdzie w trakcie dwutygodniowego zgrupowania rozegrają trzy kolejne mecze sparingowe.


kup karnet 8 | AleMecz.pl

The post W środę sparing z drużyną „Sagana” appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.