You are currently viewing W sobotę sparing z „Kolejorzem”

W sobotę sparing z „Kolejorzem”

img 2061 e1633686860832 | AleMecz.pl

Jutro (tj. w sobotę) piłkarze ŁKS-u rozegrają w Poznaniu sparing z Lechem. Spotkanie z liderem PKO Ekstraklasy będzie zamknięte dla publiczności i przedstawicieli mediów.

Ełkaesiacy i piłkarze Lecha w najbliższy weekend odpoczną do ligowych rozgrywek, bo spotkanie łodzian z Chrobrym Głogów zostało przełożone na inny termin, natomiast ekstraklasowicze pauzują ze względu na przerwę reprezentacyjną. W związku z tym ŁKS zagra z „Kolejorzom” towarzysko, co w założeniu trenerów Kibu Vicuny i Macieja Skorży pozwoli tak jednym, jak i drugim pozostać w rytmie meczowym, a przy okazji zapewne i sprawdzić kilka nowych wariantów bądź też doszlifować te już dotąd wypracowane.

Sparingowy rywal łodzian spisuje się w nowym sezonie więcej niż dobrze. Po dziesięciu spotkaniach „Kolejorz” prowadzi w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 21 punktów na koncie. Podopieczni trenera Macieja Skorży są przy tym najskuteczniejszą drużyną piłkarskiej elity w ofensywie (22 zdobyte gole) i defensywie (zaledwie 6 straconych bramek). Sobotnia gra kontrolna odbędzie się w stolicy Wielkopolski więc dodajmy, że Lech w tym sezonie wygrał w Poznaniu cztery mecze, dwa spotkania zremisował i jeszcze nie zaznał tam goryczy porażki (w dodatku stracił tylko jedną bramkę).

Trener Maciej Skorża w sobotę nie będzie miał do dyspozycji m.in. Lubomira Šatki (słowacki obrońca otrzymał powołanie na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2022). W kadrze Lecha zabraknie również m.in. Jakuba Kamińskiego, Filipa Marchwińskiego, Michała Skórasia i Filipa Szymczaka (kadra Polski U-21).

Nie sposób przy tym nie zauważyć, że zarówno dla jednych, jak i dla drugich sobotni sparing będzie ciekawym sprawdzianem formy przed kolejnymi bardzo ważnymi meczami o stawkę. Poznaniaków za kilka dni czeka przecież prestiżowy pojedynek z Legią Warszawa, z kolei łodzianie w październiku zmierzą się m.in. z Arką, Widzewem i Zagłębiem Lubin.

Ełkaesiacy wyjadą do Poznania w sobotę (początek spotkania tego samego dnia o godz. 13). Sparing Lecha z ŁKS-em będzie zamknięty na publiczności i przedstawicieli mediów, więc po zakończeniu meczu na naszej stronie pojawi się tym razem krótka informacja zawierająca wynik i ewentualnych autorów goli.

The post W sobotę sparing z „Kolejorzem” appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Dodaj komentarz