You are currently viewing W piątek sparing ze Zniczem Pruszków

W piątek sparing ze Zniczem Pruszków

stipe juric - W piątek sparing ze Zniczem Pruszków

Piłkarze ŁKS-u w piątek rozegrają sparing ze Zniczem Pruszków. Spotkanie z drugoligowcem będzie ostatnim takim sprawdzianem formy łodzian przed inauguracją sezonu i przy okazji ostatnią szansą obejrzenia ich na żywo przed ligową premierą.

Znicz Pruszków poprzedni sezon drugiej ligi zakończył na 15. miejscu w tabeli, z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową. Piłkarze z województwa mazowieckie, już pod wodzą nowego szkoleniowca, Mariusza Misiury, pod koniec czerwca rozpoczęli przygotowania do nowych rozgrywek i zdążyli dotąd rozegrać dwa spotkania sparingowe.

Trener to nie jedyna nowa twarz w zespole najbliższego sparingpartnera łodzian, bo warto wspomnieć, że do drużyny dołączył również Igor Lewczuk. Znany obrońca, były reprezentant Polski, w przeszłości związany m.in. z Jagiellonią Białystok, Zawiszą Bydgoszcz, Legią Warszawa i Girondins Bordeaux, wrócił do Pruszkowa po kilkunastu latach i wystąpił w sparingach z Karpatami Krosno (1:0) i Ursusem Warszawa (0:2).

Ełkaesiacy po sobotniej grze kontrolnej z Koroną Kielce (2:2) kolejny mikrocykl treningowy rozpoczęli w poniedziałek. Z kolegami trenują Nacho Monsalve i Pirulo, którzy na początku tygodnia wznowili zajęcia po drobnych urazach i być może będą tym razem do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Dawid Arndt, Jan Kuźma, Ricardinho i Samuel Corral trenują indywidualnie.

– Po sparingu z Koroną byłem zadowolony z otwarcia i budowania gry. Brakowało trochę finalizacji, ale to jest najtrudniejsze w piłce nożnej i nadal będziemy nad tym pracować. Każdy element można zawsze poprawić. Na pewno dużo możemy poprawić w fazie defensywnej – stwierdził trener łodzian, Kibu Vicuña.

Spotkanie ŁKS-u ze Zniczem Pruszków rozpocznie się w piątek (23 lipca) o godz. 17. Do dyspozycji sympatyków naszego klubu będzie 500 miejsc na trybunie obiektu ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej (bilety w cenie 10 zł do nabycia przed wejściem na obiekt, od strony ul. Minerskiej). To ostatnia szansa obejrzenia na żywo piłkarzy ŁKS-u przed inauguracją rozgrywek pierwszej ligi.

Czytaj: ORGANIZACYJNIE PRZED SPARINGIEM ZE ZNICZEM PRUSZKÓW


masz juz swoj karnet - W piątek sparing ze Zniczem Pruszków

The post W piątek sparing ze Zniczem Pruszków appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Dodaj komentarz