You are currently viewing W piątek pożegnamy Mścisława Szulca

W piątek pożegnamy Mścisława Szulca

860ea2a5f6f76258d5f8a5f3312700b5 images - W piątek pożegnamy Mścisława Szulca

Mścisław Szulc (na zdjęciu stoi czwarty od prawej)

W najbliższy piątek na Cmentarzu rzymskokatolickim św. Wojciecha w Łodzi pożegnamy Mścisława Szulca, byłego piłkarza i trenera m.in. Łódzkiego Klubu Sportowego.

Mścisław Szulc prowadził w przeszłości m.in. pierwszą drużynę ŁKS-u oraz jej rezerwy, a wcześniej reprezentował barwy naszego klubu na boisku.

Uznawany za jeden z największych polskich piłkarskich talentów swojego pokolenia w 1962 roku w reprezentacji Polski juniorów występował w ataku razem z m.in. Włodzimierzem Lubańskim. W barwach ŁKS-u rozegrał kilkanaście spotkań w ekstraklasie i zdobył jedną bramkę (w przegranym 1:2 meczu z Górnikiem w Zabrzu).

– Sass sprytnie wyłożył piłkę Szulcowi i ten w pełnym biegu przerzucił ją nad wybiegającym Hubertem Kostką – donosił po rozegranym 21 sierpnia 1963 roku meczu ze śląską drużyną „Dziennik Łódzki”.

Po zakończeniu przerwanej przez kontuzje kariery piłkarskiej zajął się szkoleniem. Pracował w ŁKS-ie, Widzewie, CWKS-ie i Łodziance. Wśród wielu wychowanków Mścisława Szulca (używał imienia Mieczysław) byli m.in. Włodzimierz Smolarek, Witold Wenclewski, Juliusz Kruszankin, Piotr Soczyński i Bogusław Plich.

– Drużyny prowadzone przez tatę zawsze osiągały bardzo dobre rezultaty i z reguły wygrywały swoje ligi. Według wielu osób – nie jest to moja opinia – był piłkarzem wybitnym, o bajecznej technice. Niektórzy mówili mi, że nie widzieli nigdy zawodnika o takich umiejętnościach. Tak twierdził m.in. Władysław Król. Wielce zasłużony zawodnik i trener mówił o tacie „polski Pele” – wspomina Damian Szulc, syn byłego piłkarza i trenera, który kilkanaście miesięcy temu poinformował Łódzki Związek Piłki Nożnej o śmierci ojca.

Mścisław Szulc zmarł 10 listopada 2020 roku. Uroczystość pogrzebowa zasłużonego dla łódzkiego futbolu sportowca rozpocznie się o godz. 12.45 w najbliższy piątek 17 września na Cmentarzu rzymskokatolickim św. Wojciecha w Łodzi przy ulicy Kurczaki 81.

Rodzinie i wszystkim bliskim zmarłego raz jeszcze składamy szczere kondolencje.

The post W piątek pożegnamy Mścisława Szulca appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Dodaj komentarz