You are currently viewing W ostatniej akcji meczu. ŁKS – Stal Mielec 1:1

W ostatniej akcji meczu. ŁKS – Stal Mielec 1:1

Reklama

img 2690 | AleMecz.pl

W ostatnim sparingu w Woli Chorzelowskiej ełkaesiacy zremisowali ze Stalą Mielec 1:1. Na gola Macieja Wolskiego dla przedstawiciela ekstraklasy odpowiedział w ostatniej akcji meczu Maciej Dąbrowski.

Łodzianie rozpoczęli grę kontrolną z 14. zespołem ekstraklasy ubiegłego sezonu od dwóch groźnych akcji. Najpierw golkipera Stali postraszył Kelechukwu Ibe-Torti, który ruszył odważnie w kierunku bramki i zdecydował się na strzał z okolic narożnika szesnastki, a chwilę później niezłą pozycję do uderzenia wypracował sobie Dawid Kort. Skończyło się na strachu rywali, bo piłka w obu tych przypadkach poszybowała nad poprzeczką.

Mielczanie odgryźli się niemal natychmiast, ale na wysokości zadania stanęła nasza defensywa (zablokowała groźny strzał z dystansu) i strzegący bramki przed przerwą Aleksander Bobek. 18-letni golkiper popisał się dwoma świetnymi interwencjami. Obronił strzał z dystansu, wygrał też pojedynek z napastnikiem Stali, z kolei po jeszcze jednym strzale zza pola karnego wyręczyła go poprzeczka.

W tym fragmencie spotkania podopieczni trenera Adama Majewskiego często odzyskiwali piłkę w środkowej strefie boiska i w 35. minucie swoją przewagę udokumentowali golem. Futbolówka zatrzepotała w siatce łódzkiej bramki po płaskim strzale Macieja Wolskiego zza pola karnego (0:1), a tuż zejściem zawodników do szatni raz jeszcze uratowała nas poprzeczka.

W trakcie przerwy trener Kazimierz Moskal zdecydował się na trzy zmiany. Na boisku pojawili się Marek Kozioł, Michał Trąbka i Bartosz Biel (po godzinie gry do tej trójki dołączyło jeszcze kolejnych siedmiu wtorkowych zmienników) i pierwszy z wymienionych przywitał się z drugą połową udaną interwencją, broniąc groźny strzał już chwilę po gwizdku rozpoczynającym tę część spotkania. Po tym do głosu doszli łodzianie, którzy coraz częściej zapędzali się w okolice szesnastki Stali Mielec.

W 59. minucie inny z dzisiejszych rezerwowych – Bartosz Biel – próbował zaskoczyć bramkarza Stali uderzeniem z dystansu i do szczęścia zabrakło mu niewiele – futbolówka odbiła się od obrońcy, po tym rykoszecie nadal zmierzała w kierunku bramki, lecz golkiper zdołał zareagować na czas. Nie musiał natomiast interweniować, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Oskar Koprowski. To też była groźna sytuacja, ale naszemu obrońcy, tak zresztą jak później Damianowi Nowackiemu (strzelił głową po dobrym dośrodkowaniu Javiego Moreno) zabrakło nieco precyzji.

W końcówce swoją indywidualną akcję płaskim uderzeniem wprost w golkipera zakończył jeszcze Maciej Radaszkiewicz i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Stali, tuż przed końcowym gwizdkiem ełkaesiacy jeszcze raz dośrodkowali piłkę na pole karne z rzutu rożnego, tam najwyżej wyskoczył Maciej Dąbrowski i celnym strzałem głową w ostatniej akcji meczu doprowadził do wyrównania (1:1)!

Trener Kazimierz Moskal sprawdził dziś formę 23 zawodników. W środę piłkarze ŁKS-u zakończą zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej i tego też dnia wrócą do Łodzi, gdzie wkrótce rozpocznie się ostatni etap przygotowań do premiery pierwszoligowych rozgrywek.


Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) / ŁKS Łódź – Stal Mielec 1:1 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Maciej Wolski (35), 1:1 Maciej Dąbrowski (90)

Składy:

  • ŁKS (I połowa): Aleksander Bobek – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Vladyslav Okhronchuk, Jan Kuźma, Dawid Kort, Pirulo, Kelechukwu Ibe-Torti, Nelson Balongo.
  • ŁKS (II połowa): Marek Kozioł – Marcel Wszołek (65, Mateusz Bąkowicz), Nacho Monsalve (59, Oskar Koprowski), Mieszko Lorenc (65, Maciej Dąbrowski), Bartosz Szeliga (65, Kamil Dankowski), Jan Kuźma (65, Damian Nowacki), Michał Trąbka, Dawid Kort (65, Mateusz Kowalczyk), Pirulo (65, Javi Moreno), Bartosz Biel, Nelson Balongo (65, Maciej Radaszkiewicz).
  • Stal Mielec: Mateusz Dudek – Krystian Getinger, Dominykas Barauskas, Mateusz Matras, ArkadiuszKasperkiewicz, Maciej Wolski, Paweł Żyra, Piotr Wlazło, Bartłomiej Ciepiela, Mikołaj Lebedyński, Maciej Domański. Grali też: Mateusz Kochalski, Leandro, Przemysław Maj, Tomasz Poręba, Szymon Kardyś, Adrian Soboń, Michał Wyparło, Vilius, Filip Bakowski, Adrian Skrzyniak, Sékou Camara.

The post W ostatniej akcji meczu. ŁKS – Stal Mielec 1:1 appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.