Trenuj codziennie z Akademią ŁKS

Trenuj codziennie z Akademią ŁKS

pawel drechsler akademia lks lodz 2 - Trenuj codziennie z Akademią ŁKS

fot. Lens Strong

Walka z koronawirusem stanowi wyzwanie także dla sportowców, którzy oprócz dbania o zdrowie swoje i bliskich, zadbać muszą i o swoją formę. Zadanie w tych okolicznościach do łatwych nie należy i tutaj z pomocą młodym sportowcom, choć nie tylko im, przychodzi Akademia ŁKS Łódź.

– Od pierwszego dnia przymusowej przerwy od normalnych zajęć dbamy o to, aby nasi zawodnicy nie wypadli z rytmu treningowego. Mowa tu o wszystkich zawodnikach począwszy od kategorii U7, na graczach drugiego zespołu kończąc. W przyszłym tygodniu nasi zawodnicy rozpoczną trzeci tydzień treningów indywidualnych, z czego każdy z poprzednich różnił się od siebie. Nie chcemy, aby nasi zawodnicy popadli w rutynę, dlatego zmiana bodźca treningowego, nawet jeśli jest ona niewielka, odgrywa tu istotna rolę – mówi Paweł Drechsler, trener drużyny rezerw i osoba odpowiedzialny za motorykę zawodników akademii.

– Staramy się, aby ten trening  w czasie epidemii w pewnym stopniu równał się wysiłkowi, któremu zawodnicy poddani w normalnym tygodniu treningowym. Dlatego m.in. w czasie wtorkowego treningu wymagamy od nich wykonania „wstawki” kondycyjnej z piłką, w trakcie której będą pracować w konkretnym systemie energetycznym, a dodatkowo zmuszeni będą do częstej zmiany kierunku, startów, zahamowań, gdzie to napięcie mięśniowe będzie krótkie, ale bardzo częste. W ten sposób tworzymy warunki z jakimi przychodzi im się spotykać w czasie gry na małej przestrzeni. Bo właśnie tak wyglądają treningi wtorkowe. Oczywiście odchodzi główny komponent takiego treningu, czyli przeciwnik, ale sytuacja jest przecież specyficzna – wyjaśnia Paweł Drechsler.

pawel drechsler akademia lks lodz 3 - Trenuj codziennie z Akademią ŁKS

– Dla młodszych zawodników przewidzieliśmy bardzo dużo ćwiczeń z piłką. Różnego rodzaju prowadzenia futbolówki, drybling, zmiany kierunków, ćwiczenia LiveKinetik, które jeszcze bardziej pobudzają mózg do działania – dodaje trener, który zdaje sobie sprawę z tego, że opuszczanie domu jest dziś niewskazane. – Zalecamy choć krótki spacer w czasie słonecznej pogody. A w jego trakcie właśnie wspomniany trening. Oczywiście informujemy naszych zawodników o środkach ostrożności, przypominamy także o zachowaniu bezpiecznej odległości od innych ludzi. Zapewne przeprowadzenie takiego treningu wymagać będzie od rodziców nieco wysiłku, np. wyjechania samochodem gdzieś za miasto, ale uważam, że takie poświęcenie jest teraz konieczne – uważa Pawał Drechsler.

– Chcemy, aby nasze filmy treningowe dla zawodników były „świeże”. Nie chcemy wysyłać im czegoś, z czym mieli już do czynienia, ponieważ taki trening nie będzie dla nich żadną atrakcją. Dlatego też kilka dni temu nagraliśmy dla nich nowe materiały i postanowiliśmy podzielić się nim nie tylko z naszymi zawodnikami. Uważamy, że w obecnej sytuacji nie należy się zamykać tylko na własne  „podwórko”. Dziś należy przecież okazać solidarność na różnych płaszczyznach. Być może ktoś skorzysta z treningu jaki w tych trudnych czasach wykonują zawodnicy Akademii ŁKS – mówi Drechsler.

Poniżej plan, który realizują zawodnicy od kategorii U13 w górę:


Poniedziałek

TRENING KONDYCYJNY

  • 2×10 minut swobodnego biegu
  • 2 minuty przerwy

+ TRENING Z OBCIĄŻENIEM


Wtorek

ĆWICZENIA FUNKCJONALNE

+ TRENING KONDYCYJNY Z PIŁKĄ

  • Ćwiczenie 1 lub 2 z filmu:


Środa

TRENING KONDYCYJNY

  • 2×12 minut swobodnego biegu
  • 2 minuty przerwy

+ CZUCIE PIŁKI


Czwartek

LIVE KINETIK1

+ ĆWICZENIA FUNKCJONALE

+ TRENING Z OBCIĄŻENIEM


Piątek

LIVE KINETIK2

+ CZUCIE PIŁKI


Sobota

TRENING KONDYCYJNY

  • 1×12 minut swobodnego biegu

+ TRENING KONDYCYJNY Z PIŁKĄ

  • Ćwiczenie 3 lub 4 z filmu:

The post Trenuj codziennie z Akademią ŁKS appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.