You are currently viewing SKRÓT | PIAST II GLIWICE – CZARNI GORZYCE 4-0 (2-0) 11|06|2022

SKRÓT | PIAST II GLIWICE – CZARNI GORZYCE 4-0 (2-0) 11|06|2022

Piast II Gliwice w ostatniej kolejce sezonu "Zina" IV ligi pokonał u siebie zespół Czarnych Gorzyce 4-0. Drużyna złożona głównie z zawodników, którzy starali się o awans do CLJ U-19 potwierdzili wysoką dyspozycję. Dzięki wygranej Niebiesko-Czerwoni zakończyli rozgrywki na piątym miejscu.

Spotkanie w skrócie
– O godzinie 11:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i Piast II Gliwice rozpoczął zmagania w ostatniej serii gier. Niebiesko-Czerwoni bez nadmiernego forsowania tempa rozgrywali swoje akcje. Piłkarze prowadzeni przez Macieja Szmatiuka sprawnie przedostawali się w okolice pola karnego gości, ale brakowało finalizacji. Gliwiczanie po kwadransie mogli zostać skarceni za niską skuteczność, ale goście z Gorzyc obili jedynie obramowanie bramki. Piast szybko wyciągnął wnioski i Konrad Stisz dobił piłkę po interwencji Mateusza Stebela, dając prowadzenie swojemu zespołowi. Strzelec gola był bardzo aktywny i jeszcze nie raz wspomnimy o nim w tej relacji. Przeciwnicy starali się odgryźć, ale umiejętny pressing gospodarzy studził ich zapędy. Dużo więcej okazji stwarzali sobie gliwiczanie i po jednej z akcji zyskali oni rzut karny. Do piłki podszedł Konrad Stisz, ale tym razem golkiper wyczuł jego intencje i wybronił strzał z jedenastu metrów. Na szczęście ofensywny piłkarz zdołał się zrehabilitować i tuż przed przerwą zdobył swoją drugą bramkę z akcji, wykorzystując dokładne podanie Piotra Karwowskiego.
– Trenerzy w przerwie dokonali aż sześciu zmian personalnych, ale nie były one podyktowane słabą grą, tylko służyły sprawdzeniu kolejnych graczy. Gliwiczanie w dalszym ciągu kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku. Czarni Gorzyce pojedynczymi zrywami stwarzali zagrożenie pod bramką Niebiesko-Czerwonych, ale bez efektu w postaci gola. Akcje bramkowe miały za to miejsce z udziałem Piasta, a w roli głównej wystąpił wprowadzony w drugiej połowie Piotr Spende. Napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu zawodnicy drugiej drużyny Piasta zakończyli rozgrywki wysokim zwycięstwem 4-0.

Z perspektywy trybun:
– Mecz odbył się na boisku przy ulicy Lekarskiej w Gliwicach.
– Piast II Gliwice w 30. meczach zapisał po swojej stronie 15 zwycięstw, siedem remisów i osiem porażek, co dało mu łącznie 52 punkty.

Komentarz trenera
– Chcieliśmy sprawdzić zawodników, którzy potrafili zdominować spotkania w lidze makroregionalnej, jak będą wyglądali w piłce seniorskiej i zarówno wyjściowy skład jak i ten z drugiej połowy stanął na wysokości zadania. W pełni kontrolowaliśmy mecz. Cieszył fakt, że na początku spotkania przeciwnik starał się grać piłką i działał w wysokim pressingu, jednak dzięki naszym zachowaniom w ofensywie, wyjściom, tworzeniu linii podań radziliśmy sobie z rywalami. Później w meczu to my tworzyliśmy sytuacje, a przeciwnik raczej się bronił – ocenił Maciej Szmatiuk, trener rezerw Piasta. – Ostatni mecz stanowił podsumowanie pozytywnych występów w tym sezonie, bo czy jesienią czy wiosną obie grupy zaprezentowały wysoki poziom i widać, że zawodnicy się rozwijają, nie stoją w miejscu, tylko cały czas idą w górę – przyznał zadowolony opiekun Niebiesko-Czerwonych.

____________________
Piast II Gliwice – Czarni Gorzyce 4-0 (2-0)
1-0 – Stisz, 23 min.
2-0 – Stisz, 45 min.
3-0 – Spende, 69 min.
4-0 – Spende, 82 min.

Piast II: Skowronek (46. Termin) – Karwowski, Kamiński, Liszewski (46. Piwczyk), Świetlicki (70. Kędziora) – Garbas, Kaleta (46. Pilch), Figołuszka (46. Dulęba) – Nakajima (46. Fabian), Stisz, Noworyta (46. Spende).

Czarni: Stebel – Krzyżok, Balcer, Waś, Lamczyk W., Szuścik, Lamczyk B., Juraszczyk, Warło, Kuc, Bober.
Zagrali również: Nagórka, Grabarek, Goraus.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA

SPONSOR STRATEGICZNY PIASTA – MIASTO GLIWICE

SUBSKRYBUJ I BĄDŹ ZAWSZE PIERWSZY —- http://bit.ly/1Wdo9mm
—————-
Podobało się? Obejrzyj nasze inne materiały! http://bit.ly/1NuotqJ

To oficjalny kanał YouTube Piasta Gliwice – czekają na Ciebie tutaj: najnowsze wywiady, kulisy z meczów, konferencje prasowe, relacje z treningów, dopingujący kibice i piękne kobiety na stadionie i inne ekskluzywne materiały z życia klubu.

—————-
Koniecznie zajrzyj także tutaj:

Najnowsze informacje – http://www.piast-gliwice.eu/
Społeczność – https://www.facebook.com/PiastGliwice/
Video – https://www.youtube.com/user/PiastGliwiceTV/
Twitter – https://twitter.com/piastgliwicesa
Najlepsze zdjęcia – https://www.instagram.com/piastgliwicesa/
Biznes – http://www.kb.piast-gliwice.eu/

—————-
Wciąż mało? Obejrzyj najpopularniejsze video Piasta Gliwice:

https://www.youtube.com/watch?v=U1pKoXPJIMs