You are currently viewing SKRÓT MECZU | Piast Gliwice – Stal Rzeszów 2-0 (1-0) 02|07|2022

SKRÓT MECZU | Piast Gliwice – Stal Rzeszów 2-0 (1-0) 02|07|2022

W sobotnim meczu sparingowym rozegranym w Cracovia Training Center Piast Gliwice wygrał ze Stalą Rzeszów 2-0. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Rauno Sappinen i Oskar Leśniak.

Najciekawsze akcje
10′: Gol po wspaniałej akcji. Było tempo, dokładność i determinacja. Szybkością po prawej stronie popisał się Arkadiusz Pyrka, który wymienili się podaniami z Tomem Hateley’em, po czym prawoskrzydłowy zagrał do Rauno Sappinena, a ten z poświęceniem uderzył piłkę i pokonał bramkarza Stali! 1-0!
24′: Strzał Patryka Małeckiego, lecz dobra reakcja Karola Szymańskiego w bramce.
35′: Kolejny raz dzięki postawie golkipera Piasta udało się zapobiec utracie gola. Bliski szczęścia był Łukasz Góra.
43′: W rewanżu groźny strzał lewą nogą Kamila Wilczka, lecz nawet drobny rykoszet nie wywołał pomyłki u bramkarza Stali. Tylko rzut rożny.
44′: Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłkę w kierunku bramki strzałem głową posłał Ariel Mosór. Młody defensor pomylił się nieznacznie i uderzył za wysoko.
49′: Strzał głową Michaela Ameyaw okazał się zbyt lekki, by pokonać bramkarza.
53′: Dośrodkowanie z lewej strony i strzał głową Alberto Torila. Piłka poszybowała nad bramką po tej próbie Hiszpana.
66′: Przed swoją szansą stanął Franciszek Polowiec, który szukał okienka bramki Piasta, ale chybił celu.
72′: Frantiska Placha tym razem próbował zaskoczyć Mateusz Olejarka, który uderzył w stronę bliższego słupka, ale na posterunku był bramkarz.
90′: Ależ efektownie do strzału z pierwszej piłki złożył się Tomasz Mokwa. Mocne uderzenie zdołał obronić golkiper, ale wobec dobitki Oskara Leśniaka był bezradny! 2-0!

Z perspektywy kibica
– Mecz odbył się na boisku w Cracovia Training Center w Rączej.
– Był to czwarty sparing Piasta w trwającym okresie przygotowawczym.
– W kolejnym meczu kontrolnym, który będzie ostatnim sprawdzianem formy przed inauguracją ligi, Niebiesko-Czerwoni zmierzą się ze Sigmą Ołomuniec. Ten mecz został zaplanowany na sobotę, 9 lipca i on połączony z prezentacją zespołu oraz premierą nowej koszulki meczowej od 4F.
– Na kanale #PiastGliwiceTV odbyła się transmisja live z tego spotkania. Zapis meczu można zobaczyć na naszym kanale w serwisie YouTube.

___________________________
Piast Gliwice – Stal Rzeszów 2-0 (1-0)
1-0 – Sappinen, 10 min.
2-0 – Leśniak, 90 min.

Piast: I połowa: Szymański – Reiner, Czerwiński, Mosór – Pyrka, Kaput, Hateley, Chrapek, Holubek – Sappinen, Wilczek.
II połowa: Plach – Munoz, Huk, Kamiński – Mokwa, Łuczak (83. Niedbała), Tomasiewicz, Katranis, Vida – Ameyaw (76. Leśniak), Toril (69. Kirejczyk).

Stal: Skład I połowa: Pęksa – Marczuk, Góra, Poczobut, Głowacki – Kotwica, Wolski, Sadłocha – Michalik, Małecki, Prokić.
Skład II połowa: Kaczorowski – Polowiec, Wrona, Poczobut (76′ Paśko), Głowacki (60′ Polowiec) – Kłos, Kotwica (60′ Oleksy), Wolski (60′ Szczypek), M. Olejarka – D. Olejarka, Piątek.

SPONSOR STRATEGICZNY PIASTA – MIASTO GLIWICE
PARTNER TELEWIZJI KLUBOWEJ – FLYINGATOM

—————-

To oficjalny kanał YouTube Piasta Gliwice – czekają na Ciebie tutaj: najnowsze wywiady, kulisy z meczów, vlogi z treningów i dni poza meczami, konferencje prasowe, dopingujący kibice, spoty reklamowe i wizerunkowe, oraz inne ekskluzywne materiały z życia klubu.