Samuel Corral przeszedł zabieg kolana

Samuel Corral przeszedł zabieg kolana

samuel corral - Samuel Corral przeszedł zabieg kolana

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

W najbliższym czasie w walce o ligowe punkty ełkaesiakom nie będzie mógł pomóc Samuel Corral. Hiszpański napastnik przeszedł zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego i teraz pod okiem klubowego sztabu medycznego czeka go proces rehabilitacji.

Najważniejsza informacja jest taka, że zabieg się udał. Od momentu operacji Samu ćwiczy już codziennie w warunkach domowych, zgodnie z naszymi zaleceniami. Te pierwsze dni, do chwili zdjęcia szwów, są okresem delikatnej rehabilitacji. Później będziemy już mocniej wkraczać z obciążeniem rehabilitowanej nogi – mówi Marek Jędrzejewski, fizjoterapeuta Łódzkiego Klubu Sportowego. – W pierwszych tygodniach procesu rehabilitacyjnego przede wszystkim skupimy się na tym, aby odzyskać pełny wyprost nogi oraz stopniowo zwiększać jej zgięcie. Potem systematycznie będziemy zwiększać obciążenie całej kończyny, co ze względu na uraz chrząstki, który również stwierdzono u zawodnika w trakcie zabiegu, będzie przebiegało w nieco wolniejszym niż zwykle tempie. Mam jednak nadzieję, że już od trzeciego tygodnia będziemy mogli wprowadzać Samu w bardziej wymagające ćwiczenia – dodaje Jędrzejewski.

– Liczyliśmy się z tym, że Samu będzie musiał przejść zabieg, więc już robiliśmy w Turcji wszystko, co mogliśmy, aby przygotować nogę do zabiegu. Wszystko odbywało się zgodnie z naszą filozofią rehabilitacji przedoperacyjnej – zaznacza fizjoterapeuta ŁKS-u. – Artroskopia jest jedynym badaniem obrazowym, które rzeczywiście oddaje to, co dzieje się w stawie. Mieliśmy wcześniej wyniki rezonansu, które nie były jednoznaczne i liczyliśmy się z tym, że po „wejściu” do kolana zastaniemy tam zarówno uszkodzenie więzadła krzyżowego, jak i chrząstki oraz łąkotki. Oczywiście mogły być lepsze scenariusze, ale musimy sobie radzić z tym, co jest. Teraz skupiamy się już tylko na tym, aby przywrócić zawodnika jak najszybciej do gry. W wariancie optymistycznym, który jest też w mojej ocenie wariantem realistycznym, Samu ponownie powinniśmy zobaczyć na boisku za sześć miesięcy – przyznaje Jędrzejewski.

– Znam Samu dobrze, bo pracowałem z nim dużo indywidualnie przed zabiegiem. Mogę zatem z pełną świadomością powiedzieć, że zawodnik podszedł do tego urazu w najlepszy możliwy sposób i szybko zrozumiał, że w tym sporcie takie rzeczy po prostu się zdarzają. I nie pozostaje nic innego, jak tylko się temu przeciwstawić, a jedyną skuteczną formą przeciwstawienia się jest w tej sytuacji ciężka praca w całym okresie rehabilitacji – kończy członek sztabu medycznego ŁKS-u.

Samu, trzymamy mocno kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia!

The post Samuel Corral przeszedł zabieg kolana appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Dodaj komentarz