You are currently viewing Rozmowa z Piotrem Malarczykiem

Rozmowa z Piotrem Malarczykiem

Piotr Malarczyk podpisał kontrakt z Koroną Kielce. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Klub zastrzegł sobie możliwość jej przedłużenia o kolejny sezon.

29-letni zawodnik jest wychowankiem Złocisto-Krwistych. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. W sezonie 2007/08 zdobył z Koroną Mistrzostwo Polski juniorów. W 2009 roku został włączony do składu pierwszej drużyny. Dobra dyspozycja Malarczyka zaowocowała między innymi powołaniami do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Jako zawodnik kieleckiego klubu zadebiutował w Ekstraklasie. Miało to miejsce 30 października 2009 roku w meczu przeciwko Wiśle Kraków. Od tamtej pory wystąpił w 155 spotkaniach w żółto-czerwonej koszulce. Zdobył także 8 bramek i zanotował 2 asysty.

Dla Piotra Malarczyka to będzie drugi powrót do Korony Kielce. Rosły defensor przed sezonem 2015/16 odszedł do angielskiego Ipswich Town. Po roku spędzonym na wyspach brytyjskich związał się z Cracovią, gdzie grał przez kolejne 2 lata. Kampanię 2018/19 spędził w Kielcach, a po jej zakończeniu trafił do Piasta Gliwice. Jako zawodnik zespołu z województwa śląskiego zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski.

Piotrek, witamy z powrotem i życzymy samych udanych występów w żółto-czerwonych barwach!

Zdjęcia i montaż: Daniel Mazur

#KoronaKielce #ZłocistoKrwiści

Subskrybuj nasz kanał i bądź na bieżąco: http://bit.ly/3ec4XDK​​

Jesteśmy też tutaj ⬇
Facebook: https://bit.ly/3uWWtX6​​
Instagram: https://bit.ly/3sWpNet​​
Twitter: https://bit.ly/3sPVtC7​​
TikTok: http://bit.ly/2PqqIVR​​
WWW: https://korona-kielce.pl/

Dodaj komentarz