Rozgrywki piłkarskie w Polsce na szczeblu centralnym zawieszone

Rozgrywki piłkarskie w Polsce na szczeblu centralnym zawieszone

pko ekstraklasa lks lodz - Rozgrywki piłkarskie w Polsce na szczeblu centralnym zawieszone

Z związku zagrożeniem epidemiologicznym w naszym kraju zaplanowane na marzec mecze PKO Ekstraklasy zostały przełożone na inny termin. Poniżej pełna treść oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Z tego samego powodu nie odbędą się też zaplanowane na ten weekend mecze pierwszej i drugiej ligi.


Komunikat PKO Bank Polski Ekstraklasy:

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostały przełożone.

Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA. Dotyczyć będą ewentualnej zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2019/2020 lub ewentualnymi nowymi ustaleniami nt. terminów rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2020/2021. Ekstraklasa S.A. nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca 2020 roku.

– W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze Związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych. Prawdopodobną datę wznowienia rozgrywek ustalimy w zależności od aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem [COVID-19] lub decyzji UEFA, dotyczących zmiany terminów poszczególnych rozgrywek międzynarodowych. W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami – powiedział Marcin Animucki, Prezes Ekstraklasy S.A.

The post Rozgrywki piłkarskie w Polsce na szczeblu centralnym zawieszone appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.