You are currently viewing Raport z kadry. Wszyscy zagrali

Raport z kadry. Wszyscy zagrali

Reklama

lksstm 26 e1669730209237 | AleMecz.pl

Czterech piłkarzy ŁKS-u wystąpiło w listopadzie w meczach reprezentacji. W koszulkach z orłem na piersi na boisku pojawili się Aleksander Bobek, Jan Kuźma i Kelechukwu Ibe-Torti, natomiast Artemijus Tutyskinas zagrał w pierwszej reprezentacji Litwy.

Piłkarze ŁKS-u zakończyli jesienną część rozgrywek na zapleczu ekstraklasy w pierwszej połowie miesiąca, ale dla czterech młodych zawodników lidera Fortuna 1 Ligi, ze względu na powołania do reprezentacji, nie był to koniec piłkarskich zmagań w 2022 roku.

Najwięcej czasu na boisku spędził Aleksander Bobek, który zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 19. Wychowanek ŁKS-u i uczeń Szkoły Marcina Gortata wraz z kolegami wziął udział w towarzyskim turnieju rozgrywanym na Malcie, gdzie biało-czerwoni zmierzyli się z Niemcami (0:3), Portugalią (0:2) i Maltą (5:1). Selekcjoner Marcin Brosz postawił na ełkaesiaka w starciach z Niemcami i Portugalią, które nasz golkiper rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

bobek u19 | AleMecz.pl

Kelechukwu Ibe-Torti i Jan Kuźma pojawili się na zgrupowaniu kadry U-20, którego zwieńczeniem był mecz z Rumunią w ramach Elite League. W Arad lepsi okazali się nasi rywale (wygrali 2:0), a na boisku pojawili się obaj nasi piłkarze. „Kelly” rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i został zmieniony dopiero w końcówce zawodów, natomiast defensywny pomocnik ŁKS-u wszedł na murawę chwilę przed końcowym gwizdkiem.

Artemijus Tutyskinas zaliczył z kolei w tym miesiącu swój czwarty występ w pierwszej reprezentacji Litwy (w ubiegłym roku zagrał w spotkaniach z Włochami, Kuwejtem i Turcją). 19-letni defensor pojawił się w wyjściowym składzie Litwinów w meczu z Islandią rozgrywanym w ramach Pucharu Bałtyckiego (0:0; w rzutach karnych lepsi okazali się Islandczycy) i spędził na boisku 71 minut.

Kadrowicze ŁKS-u w skrócie:

  • Aleksander Bobek (Polska U-19 / towarzyski turniej): 2 mecze (2 mecze w wyjściowym składzie), 180 minut na boisku
  • Kelechukwu Ibe-Torti (Polska U-20 / Elite League): 1 mecz (1 mecz w wyjściowym składzie), 77 minut na boisku
  • Jan Kuźma (Polska U-20 / Elite League): 1 mecz (wszedł z ławki rezerwowych), 1 minuta na boisku
  • Artemijus Tutyskinas (Litwa / Puchar Bałtycki): 1 mecz (1 mecz w wyjściowym składzie), 71 minut na boisku

The post Raport z kadry. Wszyscy zagrali appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.