You are currently viewing Powodzeniu Janku

Powodzeniu Janku

jan sobocinski e1638703014150 | AleMecz.pl

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Jan Sobociński związany był z Łódzkim Klubem Sportowym od kilkunastu lat. Wychowanek ŁKS-u przenosi się do Charlotte FC, więc dziś przyszedł czas na pożegnanie.

Jan Sobociński rozpoczął przygodę z piłką nożną w Łódzkim Klubie Sportowym i przez kilkanaście lat przeszedł długą drogę wiodącą od zawodnika grup młodzieżowych (w tym także Akademii ŁKS) do piłkarza występującego w pierwszej drużynie. Aż 94 mecze z przeplatanką na piersi i 6 zdobytych przez obrońcę goli to oczywiście godna uwagi ciekawostka statystyczna, ale jeszcze ważniejsze od niej są dla nas wspomnienia, a tutaj bramka w debiucie w barwach ŁKS-u, awans do ekstraklasy czy chociażby występy w młodzieżowej reprezentacji Polski wcale nie wyczerpują tematu.

W ubiegły weekend wychowanka ŁKS-u pożegnali, życząc mu przy okazji powodzenia, m.in. koledzy z drużyny, trenerzy i przedstawiciele klubu na czele z prezesem Tomaszem Salskim. Jan Sobociński, który w ostatniej w barwach naszego klubu rundzie rozegrał w sumie 10 meczów i zdobył jedną bramkę, swoją karierę sportową będzie kontynuował za oceanem, bowiem już wcześniej podpisał kontrakt z Charlotte FC – nowej drużynie w strukturach amerykańskiej Major League Soccer.

Janku, dziękujemy za wszystkie te wspólnie spędzone lata i życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze.

The post Powodzeniu Janku appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.