You are currently viewing LIVE | MECZ: PIAST GLIWICE – SANDECJA NOWY SĄCZ  24|06|2022

LIVE | MECZ: PIAST GLIWICE – SANDECJA NOWY SĄCZ 24|06|2022

Trwają przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze Piasta Gliwice przebywają na zgrupowaniu w Arłamowie, gdzie szlifują formę przed inauguracją PKO Bank Polski Ekstraklasy. Podczas obozu Niebiesko-Czerwoni rozegrają dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek, 24 czerwca o godzinie 11:30, a rywalem podopiecznych Waldemara Fornalika będzie Sandecja Nowy Sącz. Transmisję z meczu będzie można śledzić na #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.

Kibice odliczają dni do startu rozgrywek w Polsce. Zanim jednak liga ruszy na dobre, zespół Piasta przygotowuje optymalną dyspozycję podczas zgrupowania w Arłamowie. Podobnie miało to miejsce przed rokiem. W trakcie obozu, poza codziennymi treningami gliwiczanie zagrają dwa sparingi, a pierwszy z nich zaplanowano na piątek. W najbliższym sprawdzianie Niebiesko-Czerwoni zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. To wymagający przeciwnik, występujący aktualnie na poziomie 1. ligi. W ostatnim sezonie Biało-Czarni zajęli 7. miejsce na zapleczu Ekstraklasy z dorobkiem 47 punktów i otarli się o grę w barażach. Trenerem zespołu z Małopolski jest Dariusz Dudek, który w przeszłości był asystentem Marcina Brosza na ławce trenerskiej Piasta Gliwice. Szkoleniowiec urodzony w Knurowie ma do dyspozycji zawodników z ekstraklasową przeszłością. Z całą pewnością piątkowy mecz kontrolny dostarczy sztabowi trenerskiemu interesujący materiał do analizy.

Będąc przed rokiem w Arłamowie Piast miał okazję rywalizować z Sandecją Nowy Sącz. Niebiesko-Czerwoni pewnie wygrali 3-0 po golach strzelonych przez Michała Żyro, Michała Chrapka oraz Kristophera Vidę.