You are currently viewing LIVE | MECZ: PIAST GLIWICE – RESOVIA RZESZÓW 28|06|2022

LIVE | MECZ: PIAST GLIWICE – RESOVIA RZESZÓW 28|06|2022

Reklama

Zawodnicy Piasta Gliwice przebywają obecnie w Arłamowie i przygotowują się do startu nowego sezonu. Niebiesko-Czerwoni mają za sobą tydzień zgrupowania, a przed nimi drugi z zaplanowanych obozowych sparingów. Mecz kontrolny z Resovią Rzeszów zostanie rozegrany we wtorek, 28 czerwca o godzinie 16:00. Transmisję z tego spotkania będzie można śledzić na #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika intensywnie przygotowują się do sezonu 2022/23. Do tej pory rozegrali dwa mecze kontrolne, w tym jeden podczas zgrupowania. Ich pierwszym rywalem w Arłamowie była Sandecja Nowy Sącz, a już jutro Niebiesko-Czerwonych czeka starcie z Resovią Rzeszów. To solidny zespół, który w poprzednim sezonie Fortuna 1. ligi zajął 11. miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy prowadzeni przed Dawida Kroczka mieli na swoim koncie 44 punkty, a do miejsca barażowego stracili sześć oczek.

Piast Gliwice miał okazję grać z Resovią niespełna dwa lata temu. Niebiesko-Czerwoni zmierzyli się z tym zespołem w rozgrywkach Pucharu Polski i pokonali ówczesnego beniaminka 1. ligi aż 4-0. Bramki w tym meczu zdobyli Piotr Parzyszek, Dominik Steczyk oraz Arkadiusz Pyrka, który dwukrotnie trafił do siatki.

Wyjściowe składy:

Piast: Szymański – Huk, Czerwiński, Mosór – Pyrka, Tomasiewicz, Hateley, Chrapek, Katranis – Wilczek, Sappinen.

Resovia: Pindroch – Kubowicz, Zawodnik Testowany, Chuchro – Kałahur, Wasiluk, Krasa, Morys, Mróz – Wojciechowski, Antonik.