You are currently viewing Leo Borges – Chcę zwyciężać

Leo Borges – Chcę zwyciężać

Leonardo Borges Da Silva został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Brazylijski obrońca przeniósł się do Dumy Pomorza na zasadzie transferu definitywnego z Internacionalu Porto Alegre i podpisał 3-letnią umowę.
Leo Borges przyszedł na świat 3 stycznia 2001 roku w Pelotas. Mierzy 180 centymetrów. Jest wychowankiem Internacionalu Porto Alegre, skąd latem zeszłego roku trafił na wypożyczenie do FC Porto B. W drugiej lidze portugalskiej spędził rok.
21-latek w poprzednim sezonie zanotował 19 występów w FC Porto B, w których zaliczył 3 asysty. Wcześniej, w brazylijskim Internacionalu, zaczął z wysokiego „C”, debiutując w rozgrywkach międzynarodowych – w Copa Libertadores, meczem z America Cali. Miał wtedy 19 lat. Ma za sobą także kilka występów w ekstraklasie brazylijskiej.
– Leo to wciąż bardzo młody zawodnik, ale już teraz z solidnym bagażem doświadczeń i przetarciem w Europie – mówi Dyrektor Pionu Sportowego Dariusz Adamczuk. – Oceniamy, że ma bardzo duży potencjał, a już dziś podniesie poziom rywalizacji po lewej stronie. Jest silnym i dynamicznym zawodnikiem, pasującym do naszego stylu.
Borges będzie występował w Pogoni z numerem 4.