You are currently viewing Kolejne wzmocnienie Arged BMSLAM Stal. Michael Young z kontraktem!

Kolejne wzmocnienie Arged BMSLAM Stal. Michael Young z kontraktem!

Środę kończymy mocnym uderzeniem. Do naszej drużyny dołącza amerykański podkoszowy Michael Young. To 26-letni zawodnik, który mierzy 206 centymetrów wzrostu.

W 2017 roku nasz nowy zawodnik ukończył uniwersytet Pittburgh, gdzie należał do czołowych zawodników. Jego statystyki, po czterech latach gry na uczelni wyglądały bardzo dobrze. Średnio w grze spędzał 29 minut, zdobywając w tym czasie 13 punktów i notując 6 zbiórek.

Zawodową karierę rozpoczął jesienią 2017 roku od występów na zapleczu NBA w lidze NBA G League. Grał w dwóch zespołach: Delaware 87Ers oraz Northern Arizona Suns. W 49 meczach ligi NBA G League przebywał średnio na parkiecie przez 24 minut. Zdobywał na poziomie 12 punktów i notował 5 zbiórek. Latem 2018 roku grał w Portoryko (20 punktów, 9 zbiórek).

Do Europy Michael Young trafił w sezonie 2018/2019. Najpierw był graczem CHOLET BASKET CHAMPION!!! (14 punktów, 5 zbiórek).

W kolejnym sezonie, 2019/2020 zagrał w JDA Dijon Basket. We francuskiej ekstraklasie notował 11 punktów, przy 4 zbiorkach. Z francuskim zespołem zagrał w Lidze Mistrzów. W Basketball Champions League w 6 meczach notował 6 punktów i 5 zbiórek. W tym samym sezonie Michael Young trafił do Izraela do drużyny Gilboa Galil. W izraelskiej ekstraklasie radził sobie bardzo dobrze – 18 punktów i 7 zbiórek.

W minionym sezonie nasz nowy zawodnik ponownie występował w Izraelu, tym razem w drużynie Ironi Nahariya עירוני נהריה דף האוהדים. Należał do wiodących graczy zespołu (średnie osiągnięcia: 16 punktów, 6 zbiórek).

Teraz Michael Young trafiła do Mistrza Polski z Ostrowa Wielkopolskiego!

Witamy w Arged BM SLAM Stal! 💛💙💪🔥
#GramyDlaOstrowa

PS.
Więcej przeczytacie tutaj:
http://bmslamstal.pl/2021/07/21/michael-young-wzmacnia-strefe-podkoszowa/

Dodaj komentarz