You are currently viewing FK Velež Mostar vs Odra Opole

FK Velež Mostar vs Odra Opole

Reklama

Pierwszy mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym podczas obozu w Chorwacji. Niebiesko-Czerwoni mierzą się z FK Velež Mostar, przedstawicielem bośniackiej Ekstraklasy. Nasi rywale to obecnie czwarta drużyna w Bośni i Hercegowinie, a do miejsca w pierwszej trójce brakuje im tylko punktu.
Za czasów Jugosławii klub trzykrotnie zdobył wicemistrzostwo kraju i dwukrotnie sięgnął po krajowy puchar. Natomiast po rozpadzie Jugosławii drużyna przeważnie występuje na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Bośni i Hercegowinie. W ostatnich latach jest to jedna z najlepszych drużyn w tym kraju, czego potwierdzeniem jest zdobycie krajowego pucharu w kampanii 2021/22, co pozwoliło jej przystąpić do eliminacji do Ligi Konferencji UEFA.
Największy sukces na arenie międzynarodowej to kampania 1974/1975, kiedy zespół z Mostaru dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA, odpadając dopiero z holenderskim FC Twente. W europejskich pucharach FK Velež rywalizował także z takimi drużynami jak Rapid Wiedeń, Derby County czy Borussia Dortmund.
Z klubem w przeszłości związany był między innymi Hasan Salihamidžić, były zawodnik Bayernu Monachium.