You are currently viewing Bookcrossing na meczach ŁKS

Bookcrossing na meczach ŁKS

lks lodz x biblioteka miejska w lodzi 1 | AleMecz.pl

Przed meczem i po meczu – dobra książka należy się każdemu. Dzięki współpracy z Biblioteką Miejską w Łodzi już przy okazji sobotniego spotkania ŁKS-u z GKS-em Katowice na stadionie Króla mogliście natrafić na specjalny bookcrossingowy regał.

Kilka dni temu bookcrossingowy punkt przygotowany przez naszego nowego partnera, czyli Bibliotekę Miejską w Łodzi, znalazł się na meczu siatkarek ŁKS Commercecon. W ubiegłą sobotę taki sam pojawił się także na stadionie Króla, gdzie w sobotni wieczór wspieraliśmy piłkarzy, i gdzie przy tej okazji mogliśmy znaleźć ciekawą książkę dla siebie.

Na czym polega bookcrossing? Powtórzymy tu za koleżankami i kolegami z sekcji siatkarskiej: mówiąc najprościej to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych (tzw. półkach bookcrossingowych), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa.

lks lodz x biblioteka miejska w lodzi 2 | AleMecz.pl

Regał bookcrossingowy, przygotowany dla kibiców ŁKS-u specjalnie przez pracowników Biblioteki Miejskiej w Łodzi, znalazł się w sektorze VIP naszego stadionu. Co najważniejsze, nie jest to jednorazowa akcja, bo na wspomniany regał pełen intrygujących książek (powieści, fantastyka, literatura dla najmłodszych, książki sportowe) natkniecie się także przy okazji kolejnych domowych meczów ełkaesiaków.

Z książek przygotowanych przez Bibliotekę Miejską można skorzystać na miejscu (na przykład przed meczem lub w przerwie), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać wybraną pozycję do domu, a po przeczytaniu oddać do jednej z ok. 65 aktywnych filii w całym mieście. Dzielenie się dobrymi książkami jest przecież tak samo ważne, jak dzielenie się sportowymi emocjami.

lks lodz x biblioteka miejska w lodzi 3 | AleMecz.pl

The post Bookcrossing na meczach ŁKS appeared first on ŁKS Łódź – oficjalna strona dwukrotnego Mistrza Polski.

Dodaj komentarz