You are currently viewing Audiobook | Wspomnienia Kazimierza Kaczora, czytał: Kazimierz Kaczor

Audiobook | Wspomnienia Kazimierza Kaczora, czytał: Kazimierz Kaczor

Cofnijmy się o sto lat i posłuchajmy, jak wyglądały ówczesne boje pomiędzy odwiecznymi rywalami, widziane z perspektywy wybitnego obrońcy Białej Gwiazdy Kazimierza Kaczora.

Dodatkowym magnesem, zachęcającym do wysłuchania materiału, niech będzie fakt, że w rolę Kazimierza Kaczora wcielił się… Kazimierz Kaczor – wspaniały polski aktor, prywatnie kibic Wisły Kraków. A jeśli potrzebujecie jeszcze jakichś dodatkowych, derbowych bodźców, zapoznajcie się z
fragmentem wspomnianych reminiscencji:

„Dodam tu, że w Wiśle za moich czasów w osobach graczy reprezentowany był cały wachlarz różnych zawodów. Był tam oficer i kominiarz, profesor i ślusarz, urzędnik i drukarz, masarz i zdun. Ta różnorodna gromadka wraz z wiernymi kibicami tworzyła jednak swoistą, wielką, szanującą się i przykładnie współpracującą rodzinę, co pozwoliło Wiśle przetrwać najcięższe dla niej okresy. Pozwoliło jej też przetrwać tak trudne sportowo chwile, jak ów mecz w 1925 roku, w którym Cracovia prowadziła po czterdziestu pięciu minutach już 5:1 i w efekcie opuszczała stadion Wisły zaledwie z remisem 5:5”.

Całość wspomnień Kazimierza Kaczora można przeczytać w książce „Wiślacy już przyszli. Historia Wisły Kraków wspomnieniami opisana”.

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/WislaKrakow/​​​
Obserwuj na Instagramie: https://www.instagram.com/wislakrakowsa
Zasubskrybuj ten kanał: https://www.youtube.com/user/WislaKrakowSA
Tweetuj razem z nami: https://twitter.com/WislaKrakowSA​